Вчені із США створили мову програмування для клітин

1 квітня 2016, 05:06
Вчені Массачусетського технологічного інституту в США з відділу біоінженерії оголосили про створення "мови програмування" для живих клітин. Про це повідомляє ТАСС

Особливість технології полягає у швидкому створенні комплексних ланцюгів, написаних у коді ДНК, які додають нові функції живим клітинам.

"За допомогою цієї мови будь-хто може написати програму для бажаної функції - наприклад, для виявлення певних екологічних умов і реагування на них. Потім можна отримати послідовність ДНК, яка це забезпечить", - сказано в повідомленні інституту.

Відео дня

Один з професорів інституту, співавтор даної роботи прокоментував схожість даної операції з комп'ютерним програмуванням. За його словами, "можна взяти текст, скомпілювати його і перетворити в послідовність ДНК, потім помістити її в клітину, і ланцюг буде працювати всередині клітини".

Як наголошується в інституті, одне з можливих застосувань цієї технології - створення бактерій, здатних при зіткненні в організмі з раковими пухлинами, продукувати засоби для боротьби з ними.


Показати ще новини
Радіо NV
X