Вчені: гени неандертальців рятують нас від шизофренії

24 лютого 2017, 09:51
Дослідники впевнені, що ДНК неанденртальцев знижують ризик багатьох захворювань

До нових висновків про вплив генетичної спадщини неандертальців на активацію генів сучасних людей прийшли вчені з Університету Вашингтона, пише Science Alert.

"Гібридизація між сучасними людьми і неандертальцями збільшила геномну складність. Ці маленькі біти і шматки, наші неандертальські реліквії, впливають на експресію генів у широко поширених і важливих напрямках", - упевнений генетик Джошуа Акей з Університету штату Вашингтон.

Відео дня

Акей і його команда виявили точне місце розташування ДНК неандертальців в геномі сучасної людини і з'ясували, на що впливають сліди геному древньої людини.

Як виявилося, присутність характерного для неандертальця алеля в гені ADAMTSL3 помітно знижує ризик виникнення шизофренії у сучасної людини, а також впливає на його зріст.

"Це змінює наше уявлення про те, як ми розуміємо себе як біологічний вид, і, як ми розуміємо людську еволюцію", - упевнений Расмус Нільсен, еволюційний біолог з Університету Каліфорнії.

Надалі вчені з США планують з'ясувати, як впливали на сучасних людей гени денисівської людини, які успадкували жителі Меланезії, Південної та Східної Азії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X