Вчені довели, що відмова від Facebook робить людей щасливішими

11 листопада 2015, 16:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Соціальні мережі полегшують процес спілкування й одержання нової інформації, але також роблять нас менш щасливими. Такий висновок зробили дослідники з данського Інституту вивчення щастя, провівши експеримент за участю 1095 користувачів Facebook

Вони розділили піддослідних на дві групи. Представники однієї мали на тиждень припинити користуватися Facebook. Усі інші могли і далі сидіти в соцмережі у звичному режимі. Після закінчення 7 днів, учасникам експерименту поставили запитання, чи відчувають вони себе щасливими. 81% активних користувачів Facebook відповіли "так". Це не мало, але серед тих, хто від нього відмовився, щасливих людей виявилося більше – 88%.

Відео дня

Автори дослідження пов'язують це з тим, що користувачі соціальних мереж більше концентрують увагу не на тому, що їм дійсно потрібно, а на тому, що є в інших. І це при тому, що у соціальні мережі потрапляють лише найкращі новини з чужих життів.

"Facebook постійно бомбардує нас чужими гарними новинами, в той час як багато людей дивиться у вікно і бачить сіре небо з дощем, особливо у нас в Данії. Це перетворює Facebook на світ, де всі показують тільки найкращі події, які здаються ще більш яскравим у порівнянні з реальністю, тож нам стало цікаво дізнатися, як все зміниться після перерви", - сказав глава Інституту Мейк Вікінг у розмові з The Guardian.

Люди, які відмовилися від Facebook, не тільки стали щасливішими. Вони також стверджували, що відчувають себе менш самотніми і стурбованими, але більш рішучими і зібраними.

"Через кілька днів я помітила, що стала швидше ніж зазвичай справлятися зі справами, оскільки проводила час з більшою користю. Я також відчула якесь умиротворення від того, що не сиділа постійно в Facebook", - поділилася враженнями Софі Енн Дорной.

Та й часу на більш традиційні методи спілкування в учасників експерименту стало більше. За словами Софі Енн, вона стала довше говорити по телефону і частіше зустрічатися з сім'єю і друзями.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X