Вчені довели, що Мобі Дік дійсно міг топити кораблі

11 квітня 2016, 10:24
Група дослідників з США, Австралії, Великобританії і Японії встановила, що гігантські кашалоти здатні руйнувати кораблі в кілька разів більше себе, не завдаючи відчутних пошкоджень власному черепу

Це не доводить, що описаний в класичному романі Германа Мелвілла Мобі Дік гігантський кашалот дійсно існував. Однак, він цілком міг бути реальним, стверджують дослідники, результати дослідження яких були опубліковані в авторитетному виданні PeerJ.

Відео дня

Дебати про те, чи здатний кашалот протаранити великий корабель, залишившись при цьому неушкодженим, ведуться вже більше двох століть. З тих самих пір, як світ облетіла звістка про затоплення британського корабля Ессекс після атаки кашалота.

Ці події, що відбулися в 1821 році, були показані у фільмі Рона Ховарда В серцi моря (2015). Вони ж стали джерелом натхнення для Мэлвилла і його Мобі Діка.

Критики стверджували, що яких би розмірів не було кашалот, його череп розколовся б від удару.

Дослідники вирішили перевірити, чи так це за допомогою комп'ютерної симуляції, Вони зімітували структуру черепа кашалота і імітували зіткнення з об'єктом, що володіє міцністю дерев'яного судна XIX століття.

Результати виявилися приголомшливими. "Ділянки сполучної тканини всередині черепа кашалота можуть поглинати енергію удару", - розповідає Ольга Панагиотопулу, один з авторів дослідження. За її словами, ці тканини надійно захищають череп від травм при важких зіткненнях.

Можливо, зіткнувшись з кораблем в п'ять разів більше себе, кашалот не зміг би витримати удар. Однак, результати дослідження показують, що гігантські морські ссавці і справді можуть топити досить великі судна без шкоди для себе.

Показати ще новини
Радіо NV
X