Вчені довели, що риб'ячий жир не рятує мозок від старості

26 серпня 2015, 16:21
Американські медики спростували популярну думку, що риб'ячий жир і омега-3 жирні кислоти, які він містить, захищають мозок від старіння

Про це повідомляє видання N+1 з посиланням на Національний інститут зору США.

Під час двох досліджень вчені спробували оцінити, як дієта впливає на ймовірність розвитку дегенеративних хвороб сітківки у літньому віці. Продуктом цих спостережень став особливий набір антиоксидантів і мінералів, який, як показала перевірка на іншій групі добровольців, уповільнював руйнування нервової тканини сітківки. Під час другого дослідження медики спробували поліпшити цю суміш, додавши до неї омега-3 жирні кислоти.

Відео дня

Далі протягом шести років дослідники стежили за змінами у стані очей і мозку у команди з майже 5000 добровольців, які вживали поліпшену суміш і страждали від початкових фаз руйнування сітківки або перебували у групі ризику.

З'ясувалося, що омега-3 кислоти не лише не захищали нейрони сітківки від смерті й старіння, але і не чинили сприятливої дії на мозок добровольців й не перешкоджали зниженню гостроти розуму і пам'яті. Більш того, два популярні засоби для захисту очей - рослинні пігменти лютеїн і зеаксантин - виявилися марними для захисту очей і мозку.

Раніше канадські вчені встановили, що риб'ячий жир зменшує ефективність хіміотерапії.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X