Вчені довели існування позагалактичних нейтрино

19 серпня 2015, 04:56
Вчені з американського фізичного товариства повідомили, що нейтрина обсерваторія IceCube, яка розташована в Антарктиді, зареєструвала близько десятка нейтрино високих енергій з боку Північної півкулі

Таким чином, вчені підтвердили існування і позагалактичне походження даних частинок, передає ТАСС.

Що породжує нейтрино за межами нашої Галактики, поки ще невідомо. Дослідники вважають, що їх джерелами можуть бути активні галактичні ядра - чорні діри масою в мільйони і мільярди разів більше Сонця, які затягуютьє матерію навколо них, - зірки і міжзоряну речовину, або області активного зореутворення.

Відео дня

Досліджуючи високоенергетичні нейтрино, вчені сподіваються знайти джерела космічних променів. Вони складаються з протонів і атомних ядер, які, взаємодіючи з матерією або випромінюванням, можуть породжувати нейтрино.

Нейтрино ж вкрай слабо взаємодіють з речовиною, через яку проходять, і у них немає електричного заряду, так що на шляху через космічний простір їх ніщо не повинно затримувати або відхиляти. Нейтрино не реєструють безпосередньо: проходячи через товщу льоду, ці частинки породжують електрично заряджені мюони. По енергії цих мюонів дослідники судять про енергію нейтрино, що їх породили.

Раніше великий адронний колайдер приготувався спростувати раніше непорушні фізичні принципи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X