Вчені докопалися до метеорита, що погубив динозаврів

26 травня 2016, 15:10
Команда дослідників із США і Великобританії зуміла проникнути всередину кратера від метеорита, що погубив динозаврів більше 60 мільйонів років тому. Зразки з його надр дозволять оцінити масштаб доісторичної катастрофи та наслідки для навколишнього середовища

Дослідники з двох країн проводили буріння кратера Чиксулуб в Мексиканській затоці протягом 7 тижнів. Спочатку вони планували проникнути на 1500 метрів нижче рівня дна, але зрештою досягли глибини 1300 метрів. Тим не менш, учасники проекту, вважають, що роботи завершилися успіхом.

Відео дня

"Це вражаючий успіх, - розповідає операційний менеджер проекту Дейв Сміт. – Ми проникли глибше, ніж я очікував".

Зразки породи, які вдалося зібрати, були поміщені в спеціальні контейнери і тепер будуть відправлені до лабораторії на території США. Потім їх переправлять у Бремен, де група з 33 вчених, піддасть їх серії тестів.

Дослідники розраховують, що зібрані зразки допоможуть краще зрозуміти, як сформувався кратер, наскільки велика була енергія удару метеорита і якими були наслідки для навколишнього середовища. Можливо, вони також допоможуть відповісти на питання, наскільки швидко в зону ураження повернулося життя.

Чиксулуб є одним з найбільших ударних кратерів на Землі. Його діаметр становить близько 180 км. Вважається, що він утворився близько 65 мільйонів років тому наприкінці крейдового періоду в результаті падіння метеорита, що призвів до вимирання динозаврів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X