Вчені дізналися подробиці про статеве життя мамонтів
Витяг ДНК з останків давно вимерлих тварин змусив вчених переглянути свої погляди на еволюційну історію слонів і мамонтів, повідомляє видання Science-digest.
Сучасні слони поділяються на три види: індійський слон і два африканських слони – лісовий і саванний. Поділ африканських слонів, які спочатку вважалися єдиним видом, було остаточно підтверджено лише у 2010 році. За викопними знахідками вчені припускали, що предком нинішніх індійських слонів був прямобивневий слон (Paleoloxodon antiquus), що мешкав в Європі і вимер близько 100 тисяч років тому. Однак генетичний аналіз показав, що прямобивневий слон був ближче до африканських слонів, причому швидше до лісових, ніж до саванних.
Результати вказують на те, що прабатьки сучасних слонів і мамонти часто схрещувалися між собою, на це вказує вивчений геном цих тварин. Прямобивневі слони схрещувалися як з індійськими слонами, так і з мамонтами. Два види африканських слонів, гібриди яких відомі і зараз у деяких районах Демократичної Республіки Конго, схоже, схрещувалися в далекому минулому.
- Читайте також: Вчені встановили причину загибелі останніх мамонтів
Про відкриття було оголошено на Сьомому міжнародному симпозіумі з біомолекулярної археології в Оксфорді. Команду вчених, які досліджували геном прямобивневого слона, очолили еволюційний генетик Елефтерія Палкопулу і популяційний генетик Девід Рейх з Гарвардської медичної школи, а також Міхаель Хофрайтер з Потсдамського університету. Зразки ДНК були витягнуті з двох бивнів віком 120 тисяч років, знайдених на території Німеччини.
Такі дослідження змушують учених переглянути історію життя слонів на нашій планеті - адже ще кілька років тому такі дослідження генома здавалися неможливими. Також результати досліджень можуть дати поштовх до подальших робіт з клонування мамонтів, з використанням слоних як свого роду "сурогатних матерів".

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.