Вчені: астероїди створили умови для розвитку нових форм життя

18 листопада 2016, 14:42
Дослідження в мексиканському кратері Чиксулуб, що виник при падінні на землю великого астероїда, показали, що він став місцем проживання для численних мікроорганізмів

Падіння астероїда зробило породи, що знаходилися в місці удару, більш пористими і менш щільними. Це і дало поштовх до розмноження в них численних, досі невідомих мікроорганізмів, пише Eurek Alert!.

Відео дня

Близько 65 мільйонів років тому масивний астероїд впав в Мексиканській затоці в результаті чого було знищено близько 75% всього життя на Землі, в тому числі більшість динозаврів. У квітні і травні 2016 року вчені витягли 365 кернів з внутрішньої області кратера, названої піковим кільцем. Для цього їм довелося пробурити 506-1335 метрів породи під морським дном.

Вчені виявили, що кільцеві породи деформувались таким чином, що стали більш пористими, і менш щільними, ніж передбачалося в теоретичних моделях. За словами вчених, кратер забезпечив бактерій та інших одноклітинних істот притулками від впливу зовнішнього середовища.

"Важко повірити, що ті ж самі сили, які знищили динозаврів, можливо, також зіграли свою роль у забезпеченні перші притулків для ранніх найпростіших форм життя на планеті", - говорить професор Джоанна Морган, провідний автор дослідження.

Подальший аналіз керна допоможе зрозуміти, які види організмів могли виживати в цих умовах і яким чином.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X