Варп-двигуни зі Стартреку більше не вигадка фантастів. Що це таке і навіщо вони потрібні?

3 березня 2021, 07:03
НВ Преміум

Вчені з групи Applied Physics повідомили, що їм вдалося створити першу модель варп-двигунів — те, про що раніше ми могли читати тільки в науковій фантастиці і бачити в іграх про космос.

Варп-двигун — це двигун космічних апаратів, що викривляє час і простір для створення Кротової нори. Він може долати величезні відстані і за «людський» час в кілька годин відправляти нас у подорож по Всесвітах.

Відео дня

Зорельоти з варп-двигунами тривалий час були вигадкою фантастів, незважаючи на те, що в основі двигуна деформації покладена теорія фізика Мігеля Алькуб'єрре 1994 року, що передбачала поступовий перехід до виробництва. Але теорія мексиканця зазирає настільки далеко, що про реальний прогрес заговорили лише через кілька десятиліть.

Команда вчених Applied Physics оголосила про те, що вони знайшли докази того, що варп-двигуни в теорії можна буде побудувати — навіть на основі фізичних принципів, відомих сьогодні людству. Про своє відкриття дослідники розповіли в журналі Classical and Quantum Gravity. Видання Business Wire розповіло, що дослідження «отримало благословення» від Алькуб'єрре і проводилося в контакті з іншими видатними дослідниками механіки поля деформації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X