В Угорщині знайдена гробниця з серцем Сулеймана Пишного

11 грудня 2015, 14:39
Гробниця з серцем Сулеймана I Пишного, яку вчені давно шукали, розташовується неподалік від міста Сігетвар на півдні Угорщини

Сулейман I помер у 1566 році під час облоги Сігетвара. Його тіло було перевезено у Стамбул і поховано в мавзолеї. Однак серце турецького правителя і чоловіка українки Анастасії Лісовської, відомої як Роксолана, так і залишилося в Угорщині. Вчені давно шукають місце його поховання, і тепер, схоже, знайшли його неподалік від сучасного Сігетвара.

Відео дня

Професор Норберт Пап з Печського університету, який проводив пошуки, практично впевнений в тому, що виявлена їм прямокутна будівля є тим самим місцем.

"В даний час все вказує на те, що ця будівля могла служити гробницею Сулеймана. Однак, щоб визначити це зі 100-відсотковою точністю, потрібні розкопки і дослідження сусідніх будівель", - говорить Пап.

Розкопкам передувала робота в архівах, в ході якої вчені шукали натяки на точне місце розташування гробниці. Дослідження місцевості, на якій зупинили вибір Пап і його колеги, виявило сліди декількох будівель. Одна з них була майже точно орієнтоване на Мекку.

Ця місцевість підійшла під опис оттоманського поселення Турбек, яке було засноване в 1570-х роках на місці поховання останків Сулеймана, залишених в Угорщині. Воно служило місцем паломництва, поки не було зруйновано в 1680-х.

В ході розкопок, які проводилися у жовтні і листопаді, вчені виявили прямокутну будівлю. Усередині була знайдена центральна кімната розміром приблизно 8 на 8 метрів, посеред якої розміщувалася яма, яка свідчить про те, що гробниця була розграбована. Деякі декоративні елементи вціліли. Вони схожі на ті, що можна побачити в мавзолеї Сулеймана Пишного у Стамбулі.

Тепер Норберт Пап хоче упевнитися в тому, що йому вдалося знайти саме гробницю турецького султана. Він планує продовжувати розкопки навесні наступного року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X