NASA запустило апарат OSIRIS-REx до астероїда Бенну

9 вересня 2016, 12:46
Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) запустило космічний апарат OSIRIS-REx до астероїда Бенну

Як пише РБК з посиланням на NASA, запуск апарату пройшов з мису Канаверал в ніч на 9 вересня. Незабаром після того як OSIRIS-REx відокремився від ракети, контролери на землі отримали "довгоочікувану звістку" з орбіти: панелі сонячних батарей космічного апарату були розгорнуті. Це означає, що апарат був вдало запущений і вирушив до своєї мети.

Відео дня

"Космічний апарат OSIRIS-REx здоровий і щасливий", - заявив менеджер програми Річ Кунс.Зазначимо, що OSIRIS-REx добереться до астероїда через два роки, вже на самому астероїді він здійснить забір грунту і повернеться на навколоземну орбіту до 2023 року.

Проби будуть скинуті на Землю в спеціальній капсулі, вчені сподіваються, що знайдуть у зразках органічні сполуки, і дізнаються, чи можливий видобуток корисних копалин на таких об'єктах. Вартість місії становить $1 млрд.

Згідно з N+1 , Бенну є порівняно невеликим, 500-метровим об'єктом, який здійснює оберт навколо Сонця за 1,2 року. Він відноситься до групи астероїдів, багатих вуглецем і знаходиться на відстані менше 0,05 астрономічної одиниці з Землею. Бенну вважається потенційно небезпечним, проте ймовірність його зіткнення із Землею в XXI-XXII століттях не перевищує 0,07 відсотка.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X