Зброя королів? На дні польського озера виявили меч X століття

18 серпня 2020, 22:21

Прикрашений хрестом меч із залишками шкіряних піхов був виявлений археологами, які досліджували озеро Ледніце між польськими містами Познань і Гнєзно.

Вчені з Університету Ніколая Коперника в Торуні і Музею Першого Пяста в Ледніце проводять дослідження в озері і навколо нього з 1982 року, оскільки острів на цьому озері вважається місцем хрещення першого польського короля.

Відео дня

Керівник університетського центру підводної археології професор Анджей Пидин сказав: «Це, напевно, найбільш багатий сезон за десяток років. Не тільки через кількість об'єктів, але також через їх цінність та контекст, в якому вони були знайдені».

Дослідники зосередили свою увагу на районі біля залишків двох мостів, що з'єднують острова і берег. Молодший міст відноситься до рубежу XIII і XIV століть, а більш старий — до початку X століття. Деревина, використана для його будівництва, вирубувалася в 913 і 914 роках.

Під залишками мостів археологи виявили 21 об'єкт, в тому числі ранньосередньовічний меч з орнаментом і дві сокири, іншу зброю, таку як наконечники стріл і болти для арбалета XIII і XIV століть, а також серп того періоду.

Професор Пидин сказав: «Найбільш вражаюча знахідка цього дослідницького сезону — восьмий меч, знайдений в озері Ледніце, перший за 20 років».

Меч і сокира 10-го століття не могли належати звичайному воїну і вказували на важливих людей, які прибували до озера. Сокира, схожа за стилем на скандинавські, була інкрустована сріблом і прикрашена. Меч був прикрашений хрестом і також є рідкісною знахідкою, з огляду на місце і час його виготовлення.

Раніше НВ повідомляв, що польські археологи виявили скриню з сотнями релігійних предметів в Старій синагозі 18 століття в місті Величка, на півдні Польщі.

Команда з Інституту археології Ягеллонського університету вирила вузьку траншею поруч з внутрішньою стіною синагоги та виявила залишки гнилої дерев’яної коробки з металевими предметами.

Вчені розширили траншею для подальших досліджень і виявили скриню зі скарбами, повну сотень металевих предметів, які були вкладені один в один і щільно упаковані.

Дерев’яний ящик був приблизно 80 см у висоту, 70 см в ширину і 130 см в довжину. Він містив близько 350 предметів, в основному релігійного значення, які датуються періодом 19 і 20 століття. У скрині були кілька мідних люстр, срібний кубок, п’ять срібних свічників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X