В NASA створили інструмент для розшифровки ДНК у космосі

28 квітня 2017, 05:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На Міжнародну космічну станцію відправлять обладнання для секвенування ДНК в невагомості. Вона допоможе визначити, яка саме цвіль зросла на МКС

Як відзначають журналісти Science Alert, астронавти зможуть прямо на МКС відповісти на питання "що таке біле, пухнасте, зростає в кутку".

Цвілеві грибки знаходили на станції завжди, в основному біля каналізаційних систем. Вони зазвичай не заподіюють шкоди космонавтам, оскільки на МКС достатньо засобів для дезінфекції. Але для того, щоб зрозуміти, до якого виду відноситься зростаючий організм, його зразки доводилося відправляти на Землю.

Відео дня

"У нас відбулося забруднення в частині станції, найімовірніше, це зростання грибка. Але ми не знаємо точно, що це таке, поки зразок не повернеться в лабораторію", - пояснила мікробіолог NASA Сара Уоллес, яка брала участь у розробці нового обладнання.

Читайте також: NASA розробляє кольчугу для захисту кораблів і космонавтів

Перші досліди по секвенуванню ДНК в космосі провела астронавт NASA Кейт Рубін. Для цього вона скористалася апаратом під назвою MinION, який здатний читати генетичний код, записаний у молекулах ДНК і РНК. Але зразки тканин для експерименту були доставлені з Землі.

Тепер у NASA є пристрій під назвою miniPCR. Його було розроблено 17-річною студенткою з Нью-Йорка Анною-Софією Богураевой для виконання полімеразної ланцюгової реакції зразків ДНК. Така реакція дозволяє збільшити концентрацію ДНК в пробі і зробити зразок придатним для подальшого вивчення.

"Бортове секвенування ДНК дозволяє екіпажу в будь-який час дізнатися, що оселилося в їх середовищі. Це дозволяє нам не Землі швидко прийняти відповідні заходи - чи очищати станцію відразу, приймати астронавтам антибіотики, чи ні", - розповідає Сара Уоллес.

А, оскільки МКС є гігантською космічної лабораторії, наявність подібних інструментів молекулярної біології допоможе з багатьма іншими експериментами на борту.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X