У Китаї знайшли рештки древньої вагітної птиці

28 березня 2019, 14:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група вчених оголосила про виявлення в Китаї скам'янілих рештків птиці, яка жила на Землі близько 110 млн років тому.

Усередині птиці, судячи з усього, було яйце. Така знахідка є безпрецедентною в світовому масштабі, повідомляє агентство Сіньхуа .

Знайдене пернаеа є раніше невідомим видом і належить до групи Enantiornithes, яка співіснувала з динозаврами і була поширена по всьому світу в крейдяний період. Новому виду вчені дали назву Avimaia schweitzerae. Це ім'я означає "мати-птиця Швайцер" на суміші латині і давньогрецької. Друга частина імені була успадкована скам'янілістю від Мері Швайцер, знаменитого шведсько-американського палеонтолога.

Відео дня

Чжун-хе Чжу з Інституту палеонтології і палеоантропології КАН в Пекіні і його колеги знайшли скам'янілості в місті Юймень провінції Ганьсу на північному заході Китаю, відзначили в Інституті палеонтології і палеоантропології хребетних Академії наук Китаю.

"Оскільки зразок був розчавлений, дослідникам вдалося за допомогою мікроскопа уточнити, що невеликий витягнутий з скам'янілостей фрагмент виявився яйцем", - повідомила науковий співробітник інституту, перший автор статті Аліда Бейлеул.

Результати докладного аналізу фрагмента показали, що репродуктивна система птиці функціонувала ненормально. Якщо шкаралупа пташиних яєць складається зазвичай з одного шару, то у цього яйця їх було два. Це пояснюється тим, що яйце, швидше за все, занадто довго перебувало всередині птиці, пояснила вона.

Подібний стан виникає у птахів в результаті стресу, вважає Алида Бейлеул. За її словами, така аномалія, при якій яйце покрите другим, а іноді навіть кількома шарами шкаралупи, зафіксована у динозаврів, а також у викопних і живих черепах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X