В Якутії планують клонувати викопне лоша

4 вересня 2018, 09:01

Якутські і південнокорейські вчені не виключають можливості клонування стародавнього лошати, тушу якого знайшли в Верхоянському районі Якутії.

Учасники розкопок вже оголосили про "про готовність до подальшої співпраці, зокрема клонування". Про це РІА Новини заявив директор лабораторії-музею мамонта Північно-Східного федерального університету Семен Григор'єв.

Відео дня

"Сьогодні в музеї мамонта відібрані зразки туші стародавнього лошати, привезеного кілька днів тому з Верхоянського району. Збереження туші тварини унікальне. М'язові тканини лошати досить добре збереглися, тому отримані дуже багатообіцяючі зразки", - розповів Семен Григор'єв.

За його словами, біологічний вік знахідки - не менш ніж тридцяти тисяч років. За припущенням фахівців з коней, знайденому лошаті максимум 20 днів від народження: видно, що зуби у нього тільки почали прорізуватися.

"З приводу клонування лошати можу сказати, що разом з професором Хваном ми зробимо все можливе, щоб отримати максимальний результат. Якщо в туші буде знайдена жива клітина, завдяки великому досвіду корейських колег, думаємо, що вдасться отримати клон стародавнього коня. Що стосується питань клонування мамонта, ми поки не готові що-небудь говорити про це", - повідомив Григор'єв.

Учасник розкопок, професор Хван Ву Сок з Південної Кореї зазначив, що завжди радий взаємодіяти з колегами з ПСФУ.

"Я вдячний Якутії за те, що тут мої праці отримали більше визнання, ніж в рідній Південній Кореї", - зізнався вчений присутнім на зустрічі.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Північно-Східного федерального університету і японського Університету Кіндай виявили в Верхоянському районі рештки мамонта з м'якими тканинами та шерстю. Розкопки відбувались у місцевості Юнюген, яка на сьогодні є одним з найбільш перспективних "мамонтових кладовищ" в Якутії як за кількістю кісткових залишків, так і за найбільш повним видовим складом викопних тварин пізнього плейстоцену.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X