В Ізраїлі розшифрували записку віком 2600 років

19 червня 2017, 19:54
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені з університету Тель-Авіва виявили на керамічному уламку записку про гроші та їжу

Шматок кераміки, який називають також остракон, був знайдений в місті Арад ще в 1960-х роках, але розшифрувати частину записів на ньому вдалося тільки зараз, пише BBC.

На невидимій неозброєним оком стороні послання автор пише про постачання масла і просить прислати вина для потреб гарнізону.

Відео дня

Як можна зрозуміти з тексту на остраконі, в шостому столітті до нашої ери чиновник, який відповідав за забезпечення в гарнізоні в Араді, повинен був отримати провіант. Разом з маслом і борошном було відправлено та супровідний лист на керамічному фрагменті. Передбачається, що адресатом послання був офіцер логістики по імені Еліша бен-Ошаяху, а автором - якийсь Хананіяху з міста Беер-Шева.

Лист починається з дружнього вітання вітання: "Твій друг Хананіяху посилає привіт вам і так благославіть вас Бог". Далі йде згадка про квитанції, відправленої автором з Беер-Шеви, прохання про пересилання срібла і масла, а також побажання не надсилати якийсь товар, найменування якого неможливо прочитати.

Дослідники датують остракон, який отримав назву Arad 16, 600 роком до нашої ери. Це означає, що листування між Хананіяху з Беер-Шеви і Елішівой бен-Ошіяху з гарнізону в Араді відбувалася за часів Першого Храму і незадовго до підкорення Іудеї вавилонським царем Навуходоносором II.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X