В Індії зафіксували виверження вулкана

20 лютого 2017, 12:32
Останній діючий вулкан в Індії почав вивергати лаву вперше після 150-річної перерви

Перші дані про посилення активності вулкана Баррен на Андаманських островах були отримані в січні 2017 року, повідомляє Hindustan Times.

Команда вчених на чолі з Абхаєм Мудхолкаром з Національного інституту океанографії в Гоа повідомила, що вулкан активний і вивергає не тільки попіл, як це було останні кілька років, але і лаву.

Відео дня

"У другій половині дня 23 січня 2017 року, наукова команда була зайнята збором зразків морського дна в Андаманському басейні поблизу острова Баррен, коли вулкан раптом почав вивергати попіл. У денний час спостерігалися тільки хмари попелу. Тим не менш, після заходу сонця, вчені спостерігали червоні фонтани лави з кратера, а також гарячі лавові потоки на схилах вулкана", - йдеться в заяві океанологів.

Невеликі виверження з періодичністю приблизно в десять хвилин були зафіксовані і в наступні дні, зокрема, на початку лютого. За словами індійських учених, вулканічна активність зберігається, тому висадка на безлюдний острів Баррен поки є занадто небезпечною.

До речі, лава з вулкана, потоком спускається прямо в Індійський океан, тому під водою розстеляється своєрідний "місячний пейзаж", утворений чорною вулканічною породою. Саме тому перші зразки лави з нинішнього виверження зібрали океанологи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X