В експонаті київського музею знайшли старовинну записку

29 травня 2018, 11:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Під час реставраційних робіт в столичному науково-природничому музеї в опудалі червонодзьобого пелікана була знайдена записка, датована 1843 роком.

Працівниця музею Світлана Тайкова чистила від пилу пір'я опудала, коли з його дзьоба випала записка, в якій згадувався 1840 коли вбили пелікана, повідомляє Національний науково-природничий музей НАН України.

Відео дня

"Під час обережних маніпуляцій з червонодзьобим пеліканом з нього випала етикетка, вік якої лише трохи не дотягує до 200 років. Саме цей артефакт з минулого відкрив таємницю походження експоната, адже стара книга надходжень відділу зоології приховувала цю інформацію", - повідомляють працівники музею.

Виявилося, що пелікана зловив Ілля Гаврилович Вознесенський 15 жовтня 1840 року. Сталося це біля берегів Каліфорнії в гавані Бодега, яка носить ім'я іспанського капітана. Дослідник Російсько-Американської компанії І.А. Шматків заклав на її березі порт Румянцев для заготовки хутра, а за 24 кілометри розташувалося поселення форт Росс, який став самим південним російським поселенням на континенті.

Рік отримання зразка червонодзьобий пелікана був передостаннім в життя колонії, адже вже наступного року вона була продана великому землевласникові Джону Саттеру.

"Само місце збору експоната, гавань Бодега, надихнула Альфреда Хічкока на створення моторошного трилера "Птахи", в якому пернаті істоти служать втіленням крихкості і нестабільності відносин людини і природи", - запевняють працівники музею.

Раніше НВ повідомляло, що мер Києва Кличко розповів, як можуть використовувати Гостиний двір після його повернення у власність громади. Щодо майбутнього використання Гостиного двору, однією з пропозицій є створення в його приміщенні музею міста Києва.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X