У Єгипті знайшли палац Рамзеса II

2 квітня 2019, 08:06

Команда археологів з Університету Нью-Йорка, яка працювала в храмі Рамзеса II в Абідосі, виявила зал палацу правителя, прибудований до храму.

Це нове відкриття змінить карту храму, який був вперше відкритий близько 160 років тому, повідомляє місцеве видання Luxor Times .

Під час розкопок група також натрапила на перший камінь храму, сказав генеральний секретар Вищої ради старожитностей доктор Мустафа Вазирі.

Відео дня

За словами Вазирі, архітектурні проекти палацу і залу імітують райони, прибудовані до храму отця короля Рамзеса, короля Сеті, який знаходиться приблизно в 300 метрах на південь.

Айман Ашмаві, глава сектора єгипетських пам'ятників, сказав, що в залі є стіни з вапняку і саману, а підлога зроблена з вапнякової плитки. За словами Ашмаві, команда також знайшла підмурок колони з піщанику, а також ступені з пісковика з ім'ям короля Рамзеса II.

Він також додав, що знайдені камені із зображенням зірок, які колись прикрашали стелю залу.

Глава археологічної місії доктор Самех Ескандарі сказав, що перед південно-західним входом була виявлена кам'яна стежка, яка, ймовірно, веде до недавно виявленої будівлі. На стінах будівлі написи картуша короля Рамзеса. Ескандарі сказав, що вперше археологічна група виявила фундаментні камені храму, які також носять ім'я короля Рамзеса II.

Раніше НВ повідомляло, що шведсько-єгипетська місія під керівництвом Марії Нільссон і Джона Уорда з Університету Лунда виявила майстерню з виробництва пісковика і кілька скульптур під час розкопок в Асуані .

Показати ще новини
Радіо НВ
X