Зіткнення з астероїдом? В Австралії виявили величезний кратер діаметром 5 км
Геологи виявили 5-кілометровий ударний кратер в Австралії під час буріння корисних копалин. Вчені припускають, що кратеру близько 100 млн років і він один з найбільших на Землі.
Під час бурових робіт у Західній Австралії геології виявили один з найбільших ударних кратерів у світі.
Кратер назвали Ора Банда, на честь невеликого поселення, поруч з яким його знайшли. Об'єкт не був помітний з поверхні Землі - вчені знайшли його, аналізуючи рельєф місцевості за допомогою електромагнітних хвиль.
Автори відкриття заявляють, що це один з найбільших ударних кратерів у світі, і його діаметр становить п’ять кілометрів.
Вчені припускають, що для формування такої воронки по Землі повинен був вдарити астероїд, діаметром близько 100−200 метрів. Дослідники оцінюють вік кратера приблизно у 100 млн років.
Знахідка може допомогти вченим пояснити, як часто астероїди потрапляли на нашу планету у минулому і передбачити ці події в майбутньому.
Нагадаємо, на початку 2020-го австралійські вчені з Університету Кертіна заявили, що гігантський кратер Яррабубба на заході Австралії був сформований при ударі метеорита 2,2 млрд років тому.
Ширина Яррабубба становить близько 70 км, і його вік кратера вдалося визначити завдяки аналізу мінералів циркону і монацита, знайдених на місці зіткнення.
Вчені вважають, що коли метеорит, що спричинив створення кратера, впав на Землю більше 2 млрд років тому, він цілком міг зіткнутися з континентальним крижаним щитом, піднімаючи величезну кількість каменів, попелу і пилу.
Ця ситуація могла викликати викид у атмосферу до 5000 трильйонів кг водяної пари і серйозно вплинути на клімат у той час.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.