В Аргентині знайшли мідну маску віком три тисячі років

16 червня 2017, 16:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Квадратну металеву маску віком близько трьох тисяч років виявили на північному заході Аргентини

Її вік може радикально змінити уявлення про те, коли люди в цьому регіоні почав працювати з металом, пише Science Alert.

Традиційно вважається, що першими в Південній Америці секрети металургії відкрили жителі Перу. Але ця мідна маска була знайдена на сотні кілометрів на південь від Перу і по інший бік Анд, крім того, вона старше, ніж артефакти, які були виявлені в Перу.

Відео дня

"Ця маска є найстарішим навмисно створеним людиною мідним предметом в районі Анд. Це підтверджено радіовуглецевим датуванням, що наводить на думку, що металообробні технології дійсно з'явилися в більш ніж одному регіоні Анд", - відзначають дослідники.

Розміри маски складають 15 на 18 сантиметрів. Отвори в цьому артефакті відповідають розташуванню очей, носа і рота на людському обличчі. Дев'ять крихітних отворів по краях маски, можливо, призначалися для її закріплення на голові. Крім маски в тому ж шарі знайшли і 14 кістяків, вік яких оцінюється в діапазоні від 3 до 3,4 тисяч років. На деяких кістках збереглися зелені сліди міді, що окислюється.

Цікаво, що фахівці зуміли довести, що мідна маска не належить ковалям з Перу. Вчені направили зразки металу в лабораторію, щоб дізнатися точне місце видобутку. З'ясувалося, що це не перуанська мідь. Метал за складом аналогічний тому, який добули в 70 кілометрах від місця знахідки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X