В аравійській пустелі знайшли бивень мамонта

19 січня 2017, 12:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На півночі Саудівської Аравії в пустелі Нефуд виявили двометровий бивень мамонта у відмінному стані

Група палеонтологів, в яку входять вчені з Великобританії, Німеччини, Іспанії та Австралії, впевнена, що стан знахідки допоможе більш точно з'ясувати, в яких геологічних умовах існували ці доісторичні тварини, зазначає ТАСС.

Відео дня

Група проводила сезонні розкопки в пустелі Нефуд на північно-заході країни. На території, яка мільйони років тому була дном невеликого озера, вчені натрапили на бивень рідкісного виду мамонтів, які в льодовиковий період переселилися в цей регіон. Довжина бивня становить 2,25 метра, що більш ніж в два рази перевищує довжину бивня сучасного слона.

Але, як заявляють палеонтологи, головна особливість їх знахідки - відмінний стан бивня. На переконання фахівців, це обставина допоможе більш точно з'ясувати, в яких геологічних умовах існували доісторичні гіганти, і визначити точну причину смерті, принаймні, цієї конкретної особини, що жила в районі сучасної пустелі Нефуд.

За кілька останніх років у північно-західній частині королівства польовими дослідними групами вже були виявлені останки й скам'янілості деяких видів стародавніх ссавців, наприклад, биків, оленів, гієн, диких собак, а також птахів. Тут же раніше були знайдені кості мамонта, з яких було "зібрано" майже 80% цілого скелета тварини. Однак величезний бивень такої міри збереження виявлений в Саудівській Аравії вперше.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X