В Антарктиці знайшли унікальний прямокутний айсберг

23 жовтня 2018, 08:00

Вчені NASA впід час операції IceBridge сфотографували біля берегів Антарктиди крижану брилу правильної прямокутної форми.

Цей айсберг відколовся від шельфу Ларсена С, що руйнується, на Антарктичному півострові, повідомляє Science Alert.

Серед хаотичного безладдя плаваючого льоду, цей айсберг виглядає абсолютно прямокутним, як ніби він був навмисно відрізаний. Проте, ця крижана брила - не справа рук людини. Цей айсберг природного походження.

Відео дня

Коли ми думаємо про айсберги, ми схильні думати про величезні шматки льоду з загостреними піками Але це лише один з двох видів айсбергів. Як пояснила Келлі Брант, фахівець з льоду з Університету Меріленда, існують також айсберги, які називають столоподібні (tabular icebergs). Це великі плити льоду з майже вертикальними сторонами і плоскою вершиною, і вони часто формуються після відколювання від шельфових льодовиків.

Судячи з усього, цей айсберг відколовся від шельфу Ларсена С на Антарктичному півострові. Гострі кути і пласка поверхня айсберга вказують на те, що він, ймовірно, нещодавно відколовся від шельфу. Море і вітер ще не встигли зруйнувати гострі кути цієї брили льоду.

Цей айсберг ні виміряно, і важко оцінити його розмір тільки за фотографією. Ймовірно, його діагональ становить більш ніж 1,5 км. При цьому ми бачимо тільки 10% його обсягу, решта прихована під водою.

Вчені наголошують, що цей айсберг нестабільний, і нові тріщини можуть утворитися на ньому в будь-який момент.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X