Несподівано. Під льодами Антарктиди знайшли сади фітопланктону

18 листопада 2022, 06:45
Під льодами Антарктиди дослідники знайшли поля планктону (Фото:zhudifeng/Depositphotos)

Під льодами Антарктиди дослідники знайшли поля планктону (Фото:zhudifeng/Depositphotos)

Новозеландські дослідники виявили рослинність в умовах наднизьких температур та майже повної відсутності сонячного світла.

Співробітники Оклендського університету розмістили плавучі вимірювальні прилади у Південному океані та спостерігали за їх показниками протягом кількох років. Результатом цього дослідження стало виявлення цілих полів фітопланктону під льодовиками Антарктиди.

Відео дня

"Ми виявили, що майже у всіх прикладах профілювання буїв під антарктичною морською кригою спостерігається збільшення фітопланктону через зменшення морського льоду", - говорить полярний океанограф Крістофер Хорват з Оклендського університету в Новій Зеландії.

Це відкриття здивувало вчених. Ніхто не очікував побачити буйну рослинність у темряві та холоді. Однак дуже швидко стало зрозуміло, що її появі посприяло танення льодовиків. Тепер вони стоншуються і набувають сегментованої структури, внаслідок чого починають пропускати світло.

"Ми виявили, що 50% або більше Антарктики може підтримувати підлідне цвітіння, тому що морський лід у Південному океані складається з окремих крижин, а невеликі ділянки відкритої води допускають світло і, отже, стає можливим фотосинтез", - говорить Хорват.

При цьому в місцях, де крига відсутня повністю або майже повністю, цвітіння фітопланктону фіксувалося у 88% випадків.

У майбутньому вчені сподіваються продовжити вивчення підлідної флори, а також з'ясувати, чи існують інші подібні форми життя у водах Антарктики.

Показати ще новини
Радіо NV
X