В Антарктиді виявили картину віком 118 років

19 червня 2017, 17:55
Новозеландський Фонд спадщини Антарктики знайшов картину загиблого в експедиції Роберта Скотта британського дослідника Едварда Вілсона
Картину, яка зображує мертвого птаха, виявили під час прибирання в покинутій хатині на мисі Адер, повідомляє сайт CBC.
"Ми знайшли акварель птаха на мисі Адер. Це дуже цікаве місце на Антарктичному континенті, це приблизно 800 км від новозеландської бази Скотт. Тобто це місце досить віддалене від людей. Але це перший шматочок Антарктиди, який ви бачите, коли приходите з Нової Зеландії на кораблі. Це місце також є домом для дуже великої колонії пінгвінів Аделі ", - розповідає Ліза Мік, учасниця експедиції, що виявила акварель 1899 року.
Акварель знайшли серед посліду пінгвінів, пилу і цвілі. На ній збереглася назва роду птахів Tree Creeper - піщуха і дата - 1899 року. Судячи з дати, Вілсон намалював птицю в Європі, коли лікувався від туберкульозу.,
Всього у тимчасовому притулку полярників виявлено близько півтори тисячі артефактів, які доставили до Нової Зеландії. Як розповідає Ліза Мік, здебільшого це інструменти, одяг і обладнання. Також з мису в Нову Зеландію перевезли безліч банок прострочених консервів.
Відзначимо, Едвард Вілсон брав участь в двох полярних експедиціях з капітаном Робертом Скоттом. Перша проходила з 1901 по 1904 рік, друга - стартувала в 1910 році. Взимку 11-12 років в учасники експедиції перебували в хатині на мисі Адер. У 1912 році група вирушила на Південний полюс, досягла його, але загинула на зворотному шляху.
Відео дня
poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X