В Антарктиді створюють найбільший заповідник в світі

28 жовтня 2016, 09:49
Представники 24 країн і Євросоюзу схвалили створення в Антарктичному океані найбільшої в світі морський заповідної зони

Морським заповідником стане Море Росса, що знаходиться в так званому Південному океані. На площі близько 1,57 млн квадратних кілометрів на 35 років буде заборонено вилов риби, пише BBC.

Відео дня

На південь від Нової Зеландії 1,9 мільйона квадратних миль моря Росса майже незаймані людиною. Його багаті поживними речовинами води є прекрасним середовищем для планктону і кріля, які у свою чергу служать харчуванням для величезної кількості риб, тюленів, пінгвінів і китів.

У 2011 році дослідження, проведене в журналі Biological Conservation назвало море Росса "найменш зміненою морською екосистемою на Землі", посилаючись на неушкоджені колонії пінгвінів Аделі, тюленів-крабоїдів, касаток і китів-смугастиків.

Запропонували створити зону США і Нова Зеландія. У процесі переговорів країни домовилися про створення особливих зон, де в наукових цілях можна буде виловлювати кріль і кликачів - це вид риб, що мешкають в Антарктиці.

Угоду про створення зони було укладено на щорічній зустрічі Комісії по збереженню живих ресурсів Антарктики, яка пройшла в австралійському місті Хобарт. Цьому рішенню передували кілька років переговорів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X