В Африці знайшли череп загального предка мавп і людини

11 серпня 2017, 08:29
Палеонтологи вперше виявили череп загального предка людей і сучасних мавп, що жив 13 мільйонів років тому

Міжнародна група дослідників віднесла істоту до нового виду, який назвали Nyanzapithecus alesi, пише Science Alert .

Знахідка була зроблена антропологом Джоном Екус в районі Напудет на півночі Кенії. Череп було досліджено за допомогою рентгена, завдяки якому дослідникам вдалося вивчити черепну коробку зсередини.

Відео дня

Череп, як припускають вчені, належить істоті, яка жила в лісі і загинула у віці приблизно 16 місяців. Вид Nyanzapithecus alesi жив на нашій планеті приблизно 13 мільйонів років тому і череп - єдина порівняно цілісна знахідка приматів того періоду. До цього дослідники натрапляли лише на окремі зуби.

"Alesi був частиною групи приматів, які існували в Африці більше 10 мільйонів років тому. Відкриття показує, що ця група була близька до часу появи людини, і що люди походять саме з Африки", - сказав провідний автор дослідження Ісайя Ненго з каліфорнійського коледжу Де Анса.

Цікаво, що в мові сучасного народу туркана слово Alesi означає "предок".

"Це відкриття допоможе заповнити відсутню інформацію про ті зміни, які вплинули на мавпу і еволюційну історію людини, і допоможе пролити світло на походження, принаймні, одного загадкового виду мавп", - підкреслили автори знахідки.

Раніше НВ повідомляло, що на півдні Аргентини знайшли останки гігантського динозавра. Рептилія отримала назву Patagotitan Mayorum, маса тварини, мабуть, була більше, ніж маса деяких модифікацій Boeing 737.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X