В Африці виявили мавп-мутантів

29 серпня 2017, 14:45
Дослідники з'ясували що в Уганді приблизно чверть приматів народжується з генетичними мутаціями

Представники міжнародної групи вчених з Національного парку Кібале в Західній Уганді вважають, що причиною мутацій стали пестициди, пише IFScience .

У цьому регіоні кожен четвертий шимпанзе і бабуїн народжується з видимими каліцтвами - увігнутими мордами або відсутніми пальцями. До 2014 року такі мутації були рідкістю, проте до 2016 року мутації спостерігалися у 25% шимпанзе і 17% бабуїнів. При цьому в популяціях мавп в інших регіонах народжуються здорові мавпи.

Відео дня

Причина подібних мутацій полягає в інсектицидах і пестицидах, якими користуються місцеві фермери, вважають вчені. Справа в тому, що неподалік від національного парку розташовані заводи з виробництва чаю. А в грунті близько цих заводів знайшли аномально високий рівень пестицидів. Зокрема, на одній з ферм знайшли сліди ДДТ, який заборонений в більшості країн з 70-х років минулого століття.

"Принаймні три види пестицидів, які використовуються в цьому регіоні, впливають на гормон щитовидної залози, який бере участь в розвитку черепа. Аномальні рівні гормону у новонароджених або їх матерів пов'язані з лицьової дисплазією, включаючи губи", - відзначають дослідники.

Проте, далі вчені відзначають, що вони "не можуть поки виключити можливість того, що інші фактори можуть сприяти дисплазії". Це пов'язано зі складнощами в проведенні аналізів рівня гормонів у новонароджених мавп.

Дослідники планують зайнятися збором сечі мавп, щоб з'ясувати, які з пестицидів найбільш небезпечні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X