Українці і білоруси створили штучний самонавчальний мозок

17 серпня 2015, 19:00
Колектив з українських, білоруських, російських, казахських, німецьких та болгарських вчених розробив фізичну модель - радіоелектронний пристрій, який включає штучні нейронні мережі

Про новинку пише БЕЛТА з посиланням Томський державний університет.

Фахівці пояснили, що здатний до самонавчання штучний мозок зможе моделювати патологічні стани, що допоможе у вивченні і розробці видів лікування розладів пам'яті людини.

Відео дня

Ключовими проблемами стануть різні види амнезій, а також хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Штучний мозок, за словами творців, також допоможе розібратися в порушення нейронних зв'язків, згасання діяльності нервових клітин, щоб добирати методи медикаментозної корекції.

Створену фізичну модель також можна буде вбудовувати в розумні робототехнічні комплекси та нейрокомп'ютери. Вчені планують в майбутньому розвинути штучний мозок до біологічної моделі свого аналога.

"У нашій фізичної моделі, як і в головному мозку людини, відбувається утворення нових нейронних зв'язків і загасання вже наявних. У людини це є процесом забування", - пояснив головний розробник Володимир Шумілов.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X