Угорські фізики відкрили нову фундаментальну силу природи

26 травня 2016, 12:27
Наразі відомо 4 фундаментальні сили. Угорські фізики заявляють, що може існувати і п'ята, досі невідома сила

Відкриття належить фізику Аттілі Краснахоркаї і його команді з Інституту ядерних досліджень Угорської АН в Дебрецені. В ході експерименту вони опромінювали протонами літій. Процес супроводжувався викидом електронів і позитронів. При опроміненні під кутом 140 градусів їх виявилося більше, ніж очікували вчені. Вони вважають, що цей надлишок може бути пов'язаний з новою часткою, яка в 34 рази важче електрона і свідчить про існування нового виду сили.

Відео дня

Наразі відомі 4 фундаментальні взаємодії: гравітаційна, електромагнітна, слабка й сильна ядерні взаємодії.

Результати дослідження угорські вчені опублікували ще в минулому році, однак помітили їх лише нещодавно. Група фізиків з Каліфорнійського університету в Ірвайні під керівництвом Джонатана Фенга перевірила повідомлення угорських колег і прийшла до висновку, що їх результати не порушують законів фізики.

Тепер перевіркою відкриття займаються інші наукові установи по всьому світу. Вчені з Лабораторії Джефферсона в США та Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) у власних експериментах намагаються отримати ті ж результати, які були отримані їх угорськими колегами.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X