Учені створили новий матеріал для друку кісток на 3D-принтері

1 жовтня 2016, 09:51
Новий кістковий наповнювач дозволяє друкувати на 3D-принтері штучні кістки, що стимулюють ріст і загоєння тканин

Група фахівців з Північно-Західного Університету США на чолі з Адамом Якусом створили штучну кісткову тканину, яку можна надрукувати на 3D-принтері. Про нововведення повідомляє видання Science Daily.

Відео дня

Особливість нового матеріалу в тому, що він не викликає імунної відповіді, самостійно заповнюється клітинами і природним чином стає кісткою. Іншими словами, штучний кістковий матеріал після імплантації стимулював зростання власних кісток організму.

Матеріал для штучної кістки створено на основі двох речовин: мінералу гідроксиапатиту, який присутній і в цих кістках, а також полікапролактона — полімеру, що вже широко використовується в медицині. "Штучні кістки" на основі матеріалу можна розтягувати без руйнування структури приблизно на половину довжини.

Але цей матеріал не лише еластичний. Він ще і має високу пористість — мікропорожнечі складають до половини обсягу "штучної кістки". Це дозволяє клітинам проникати у внутрішню структуру матеріалу. При цьому з'являються кровоносні судини і починає рости справжня кісткова тканина.

"Пористість дуже важлива, коли йдеться про регенерацію тканин. Коли ви кладете стовбурові клітини на наші каркаси, вони перетворюються в клітини кістки і починають регулювати розвиток і ріст кістки", - говорить Раміль Шах, який керував дослідженням.

За словами вченого, ці штучні кістки в майбутньому будуть використовуватися у першу чергу для протезування у дітей, оскільки зростаючим дітям неможливо поставити постійний імплант.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X