Учені б'ють тривогу – на Землі закінчується вода

18 листопада 2015, 15:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міжнародна група вчених підрахувала запаси підземних вод на Землі. Виявилося, що нашій планеті є приблизно 23 мільйони кубічних кілометрів підземних вод. Здавалося б, цифра величезна. Проте лише мала частина цих ресурсів швидко відновлюється. Саме на ній зосередилися дослідники

Підземні води були поділені на два типи: "молодий" і "старий". "Молода" вода розташована ближче до земної поверхні і більше схильна до впливу людської діяльності і кліматичних змін. Її джерела можуть відновлюватися протягом людського життя. "Стара" залягає глибше і може бути більш солоною, ніж океанська вода. Її джерела складніше, а в окремих випадках неможливо відновити. Зате її на планеті набагато більше.

Відео дня

Спільне дослідження вчених з університетів Канади, США та Німеччині показало, що менше 6% підземних вод, розташованих на глибині не більше 2 км під земною поверхнею, може відновлюватися за час людського життя. В даний час лише 0,35 мільйона кубічних кілометрів води молодше 50 років.

"Раніше це було невідомо. Ми вже знаємо, що рівень води у багатьох аквіферах падає. Ми використовуємо наші запаси підземних вод занадто швидко. Швидше, ніж вони встигають відновлюватися", - говорить провідний автор дослідження, доктор Тому Гліссон з університету Вікторії (Канада).

© University of Victoria
© University of Victoria Фото:

Карти підземних вод, складені вченими, показують, що найбільші запаси "молодої" води розташовані в тропічних і гірських регіонах. Наприклад, на теренах Амазонської низовини, в Конго і Скелястих горах Північної Америки. Найнижчі запаси "молодих" підземних вод розташовані у посушливих частинах планети. Білі плями на карті (північні регіони) говорять про те, що тут обсяги не були підраховані.

Далі вчені планують порівняти результати своїх підрахунків з обсягами споживання підземних вод. Таким чином, вони зможуть відповісти на питання, на який термін землянам вистачить нинішніх запасів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X