Милі європейці. У Болгарії виявили останки давньої панди

1 серпня, 13:26
Так, на думку художника, могла виглядати європейська панда (Фото:Велизар Симеоновський)

Так, на думку художника, могла виглядати європейська панда (Фото:Велизар Симеоновський)

Зуби, що знаходяться в Болгарському національному музеї природної історії, були ідентифіковані як ті, що належали панді.

На це знадобилося багато років, але в результаті вчені дізналися, що знамениті бамбукові ведмедики не були виключно азіатськими. І навіть бамбуковими — європейські панди харчувалися рослинністю, але не бамбуком.

Відео дня

Судячи з зубів, цей вид жив у міоцені і вживав, переважно, м’яку рослинну їжу.

Судячи з розміру зубів, давня європейська панда, названа Agriarctos nikolovi на ім'я вченого Івана Ніколова, який знайшов зуби в 70-х роках, була не меншою за сучасних азіатських родичів, до того ж цілком могла постояти за себе. Один із зубів — ікло чималої довжини, що вказує на те, що тварина не була легкою здобиччю для хижаків.

Учені припускають, що A. nikolovi міг вимерти внаслідок зміни клімату, ймовірно, через месінську кризу солоності, коли Середземноморський басейн висох, що здорово змінило всю екосистему регіону.

Також вони відзначають, що європейська панда не є прямим предком сучасної великої панди, але вона є точно її близьким родичем.

Раніше НВ Техно писав про те, що в Європі мешкали червоні панди. Але через зростаючу популяцію людей, а також через індустріалізацію, вони були змушені залишити континент.

Показати ще новини
Радіо НВ
X