Витриманий і, напевно, із пліснявою. У єгипетському некрополі Саккара знайшли сир, якому 2600 років

28 вересня, 06:14
У цих посудинах містився сир (Фото:twitter/eevridaves)

У цих посудинах містився сир (Фото:twitter/eevridaves)

Під час розкопок у Саккарі знайшли посудини з сиром, що нагадує сучасний кіпрський халумі. Вчені вважають, що цей продукт був частиною підношення богам.

Вивчення поховання показало, що воно належить до 26 династії. Вона почала правити в Єгипті в 644 році до н.е., що означає, що сиру може бути 2600 років.

Згідно з заявою Міністерства туризму та старожитностей Єгипту, це сорт сиру харам, який найбільше нагадує сучасний халумі. Він виготовляється із суміші козячого та овечого молока, іноді з додаванням коров'ячого.

Відео дня

На посудинах, де зберігався ритуальний сир, були знайдені письмена, які виявилися демотичним письмом. Воно притаманне пізньої стадії розвитку єгипетського письма.

Цікаво, що демотичне письмо також було знайдене на знаменитому Розетському камені, створеному на 400 років пізніше посудин.

Крім ємностей із сиром, у Саккарі було знайдено й інший посуд. Його планують дослідити у найближчому майбутньому. і, як вважають учені, всередині також можуть виявитися підношення богам.

Раніше в некрополі Саккара знайдено ще один незвичайний артефакт давнини — саркофаг із рожевого граніту віком 3300 років. Його власником був чиновник на ім'я Птах-ім-веа.

Згідно з написами на саркофазі, Птах-ім-веа жив за часів правління Рамзеса II. Він був відповідальним за храмову скарбницю та худобу, а також займався організацією обрядів підношення богам.

Показати ще новини
Радіо НВ
X