У центрі Чумацького шляху знайшли тисячі чорних дір

6 квітня 2018, 07:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські вчені з'ясували, що надмасивна чорна діра в центрі нашої Галактики виявилася оточена низкою з тисяч звичайних чорних дір.

Це відкриття підтверджує теорію, згідно з якою надмасивні чорні діри оточені меншими, повідомляє BBC.

Чарльз Хейлі з Колумбійського університету в Нью-Йорку і його колеги вивчили архіви даних космічної рентгенівської лабораторії NASA Чандра і прийшли до висновку, що в центрі нашої галактики знаходиться безліч чорних дір. За їх словами, вони виявили не менше 12 маломасивних бінарних систем, в яких зірка обертається навколо невидимого об'єкта - чорної діри.

Відео дня

Надмасивна чорна діра в центрі Чумацького Шляху, відома як Стрілець А * (Sgr A *), оточена гарячою радіовипромінювальною газовою хмарою, що представляє собою ідеальні умови для виникнення масивних зірок. Ці зірки зароджуються і вмирають в такій хмарі, вони можуть перетворюватися в чорні діри.

Розглянувши характеристики і розташування бінарних систем, вчені прийшли до висновку, що, ймовірно, навколо Sgr A * може перебувати від 300 до 500 подібних систем, і аж до 20 тисяч ізольованих чорних дір.

"Ізольовані, самотні чорні діри просто чорні, вони ніяк себе не проявляють. Але коли чорна діра злучається з маломасивною зіркою, це призводить до спалаху рентгенівського випромінювання. Воно не таке яскраве, але відрізняється постійністю і його можна виявити", - говорить Чарльз Хейлі.

За словами професора Хейлі, результати дослідження доводять теорію, яка існувала досі, а також, значно просунуть дослідження гравітаційних хвиль. Оскільки, якщо ми знаємо число чорних дір в центрі типової галактики, ми зможемо краще передбачити поведінку пов'язаних з ними гравітаційних хвиль.

"Теорія говорить про те, що в невеликому регіоні в центрі Чумацького Шляху, чия довжина, ширина і висота складають всього шість світлових років, присутні як мінімум 10 тисяч таких об'єктів. Тільки зараз у нас з'явилися перші свідчення на користь цієї ідеї", - заявив Хейлі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X