У Центральній Америці знайшли новий вид акули

3 лютого 2017, 15:16
Американські зоологи виявили в Карибському морі близько Белізу новий вид молотоголової акули

Нові дані вчені отримали, розшифрувавши ДНК однієї з дрібноголових риб-молотів (Sphyrna tiburo) спійманих в 2016 році, повідомляється в статті на сайті Флоридського університету.

Відео дня

Хоча зовні спіймана в районі Белізу акула абсолютно така ж, як і її родичі, що населяють атлантичні води США і є об'єктом промислового лову, генетично вона відрізняється від цих риб.

"Аналіз ДНК, проведений Ендрю Філдсом з Університету штату Нью-Йорк у Стоуні-Брук, дозволив команді, яка працює в Белізі, довести, що місцеві акули-молоти перестали схрещуватися з родичами з Мексики і США у кілька мільйонів років тому. За цей час накопичилися генетичні відмінності", - йдеться в прес-релізі Університету Флориди.

"Тепер ми повинні визначити діапазон кожного з цих видів окремо і оцінити незалежно один від одного загрози для цих видів з боку людини. Приміром, публікуються звіти, що акула-молот була майже знищена біля берегів Бразилії. Знахідка нового виду підкреслює, що ми не знаємо точно, які саме види піддаються знищенню", - говорить провідний автор дослідження, Даміан Чепмен.

Зазначимо, що дрібноголова акула-молот занесена в Червону книгу, але як вид, чий стан викликає найменші побоювання.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X