У Тихому океані знайшли рештки знаменитої льотчиці, зниклої в 1937 році

3 листопада 2016, 10:23
Вчені припускають, що знайдені на острові в Тихому океані останки належать піонерові авіації Амелії Ергарт

У 1937 році перша в світі жінка, що перелетіла через Атлантику, Амелія Ергарт, спробувала встановити новий рекорд і обігнути земну кулю на літаку 10 Lockheed Electra. Вона пропала безвісти 2 липня 1937 року, і лише зараз, ймовірно, були знайдені її останки, пише Science Alert.

Відео дня

Пошуки льотчиці тривали з 1937 по 1939 рік. У 1940 році на безлюдному острові-атолі Нікумароро був виявлений скелет, який вважали чоловічим. Проте в 2016 році, використовуючи збережені вимірювання, вчені провели нову антропологічну експертизу, яка показала, що останки могли належати жінці – такого ж зросту і етнічної приналежності, як і Ергарт.

На думку дослідників з Міжнародної групи для історичного відновлення літака (TIGHAR) атол Нікумароро просто усіяний артефактами, які, можливо, належали саме Ергарт і її штурману Фреду Нунану. Зокрема, там були виявлені залишки льотної куртки, дзеркало, фрагменти алюмінієвих листів і косметичний крем від ластовиння.

Професор антропології університету Теннессі Річард Джанц виявив, що передпліччя знайденого на острові скелета були довше звичайного, що було типово для білих жінок, які народилися приблизно в той же час, що і Ергарт, тобто в 1897 році. На жаль, сам скелет не зберігся до теперішнього часу, тому експертам доводиться працювати лише зі старими фотографіями і результатами експертиз.

"Ми, звичайно, не довели, що людиною, що померла на безлюдному острові, була Амелія Ергарт, але це істотна частина даних, яка схиляє чашу терезів саме в цьому напрямку", - підкреслюють експерти.

Амелія Ергарт в травні 1932 року зробила перший успішний одиночний політ через Атлантику після успіху Чарльза Ліндберга в 1927 році. Після цього Ергарт стала найвідомішою жінкою-пілотом у світі. У 2009 році про льотчиці вийшов біографічний фільм "Амелія", з Хіларі Суонк в головній ролі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X