У США випустили концепт хмарочоса, який поглинає смог

16 січня 2017, 17:15
Інженери анонсували проект п'ятикілометрового хмарочоса з матеріалів для поглинання смогу

Виробнича компанія Arconic представила проект The Jetsons, присвячений в тому числі і хмарочосам, покриття яких зможе поглинати шкідливі вихлопи, пише Science Alert.

Будівля, як очікується, матиме висоту 4,8 км. Крім того, інженери відзначили, що балкони у хмарочосі будуть висувними. Цього досягнуть завдяки технології Bloomframe (буквально "розцвітає рама"). Це моторизоване вікно, яке за 55 секунд може перетворитися на балкон.

Відео дня

Шеррі МакКлірі, одна з учених-матеріалознавців фірми Arconic, каже, що один з найцікавіших проектів компанії - це EcoClean, спеціальне покриття, яке допомагає будівлям самоочищатися і очищати повітря навколо. Вперше воно було випущено в 2011 році і пропонує цілу низку переваг в порівнянні з традиційними склопакетами, каже МакКлірі.

"Функціональне покриття забезпечує естетику, забезпечує переваги технічного обслуговування, а також забезпечує вигоду для навколишнього середовища за рахунок зменшення вмісту забруднюючих речовин", - зазначає МакКлірі.

EcoClean працює за допомогою світла і водяної пари, які змішуються з хімічними речовинами у покритті з утворенням вільних радикалів. Саме вони витягають з повітря шкідливі елементи, які потім легко змивається навіть невеликим дощем. У підсумку виходить екологічно чиста будівля, оточена більш чистим повітрям.

Раніше НВ повідомляло, що в Тайвані завершують будівництво стильного хмарочоса, що поглинає смог. Будівництво вежі Tao Zhu Yin Yuan, також відомої як Agora Garden, триває і має завершитися вже до вересня 2017 року

Показати ще новини
Радіо НВ
X