У США виявили двоголове оленятко

14 травня 2018, 21:04

У штаті Міннесота грибник під час прогулянки в лісі побачив незвичайну загиблу тварине - новонароджене оленятко з двома головами і шиями.

Після вивчення трупа тварини, вчені встановили, що це була самка білохвостого оленя, пише Science Alert.

Ці оленята виявилися з'єднаними близнюками - першими, про які відомо, що вони були народжені. Всі інші приклади таких з'єднаних близнюків спостерігалися тільки в утробі.

Відео дня

"Це приголомшливий і вкрай рідкісний випадок. Ми не можемо навіть оцінити рідкість цього. З десятків мільйонів оленів, які щорічно народжуються в США, є, ймовірно, аномалії, про які ми навіть не знаємо", - говорить еколог Джино Д'Анджело з Університету Джорджії.

Подібні близнюки частіше зустрічаються у домашніх тварин, таких як вівці та корови, але вкрай рідко у диких тварин. З 19 випадків з'єднаних близнюків в дикій природі, які описані в науковій літературі між 1 671 і 2006 роками тільки 5 були оленями.

Дослідницька група провела розтин, МРТ і комп'ютерну томографію тіла в Ветеринарній діагностичній лабораторії Університету Міннесоти. Вони виявили, що у самок-оленів було одне тіло, але хребет розходився в грудній клітці на дві частини, так що були дві окремі шиї і дві окремі голови.

За станом легенів дослідники з'ясували, що тварина ніколи не дихала і, мабуть, народилася мертвою. Також у неї було два шлунково-кишкових тракту. Селезінок теж було дві. Печінка була одна, і вона була деформована.

"Їх анатомія вказує на те, що олені були нежиттєздатні. Тим не менш, вони були знайдені доглянутими і в природному положенні, тобто мати намагалася доглядати за ними після пологів. Материнський інстинкт дуже сильний", - сказав Д'Анджело.

У 2017 році НВ повідомляло, що голландські рибалки випадково спіймали в Північному морі двоголового дельфіна виду морська свиня або Phocoena phocoena. Рибалки зробили безліч фотографій тварини і викинули її за борт. Вчені відзначають, що це перший випадок виявлених сіамських близнюків у морських свиней, яких називають ще Азовка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X