У США створили суперантибіотик нового покоління

30 травня 2017, 10:19
Вчені з Інституту Скріппса в США поліпшили антибіотик ванкоміцин. Тепер він здатний боротися з супербактериями

Дослідники під керівництвом хіміка Дейла Богера виявили спосіб структурно модифікувати ванкоміцин, зробивши це ліки ще більш потужним, пише EurekAlert!.

Зокрема, хіміки Інституту Скріппса змогли отримали третю модифікацію ванкоміцину, яка змінює проникність клітинної стінки бактерій. За словами Дейла Богера, використання відразу трьох модифікацій антибіотика в одному ліки підвищує ефективність антибіотика в тисячу разів.

Відео дня

"Це збільшує довговічність антибіотика. Бактерії просто не можуть працювати одночасно, щоб знайти спосіб боротьби проти трьох незалежних механізмів дії. Навіть якщо вони не знайшли вирішення однієї з проблем, бактерії все одно будуть вбиті двома іншими", - підкреслив Дейл Богер.

Зазначимо, що молекула нового антибіотика була у 25 тисяч разів ефективніше, ніж молекула простого ванкоміцину. При цьому вона придушувала розмноження і вбивала навіть тих мікробів, які виробили повну стійкість до ванкоміцину першого покоління. Антибіотик не втратив своєї сили навіть через 50 спроб розмножити мікробів в його присутності.

Вчені відзначають, що на даний момент основною проблемою при виході на ринок нового антибіотика є складність його виробництва.

Раніше НВ повідомляло, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) склала список стійких до антибіотиків бактерій, які становлять найбільшу загрозу для здоров'я людей.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X