У США створили сонячні панелі, що виробляють питну воду з повітря

11 листопада 2016, 14:50
Засновник стартапу з Арізони Коді Фрізен розробив сонячну панель, яка втягує вологу з повітря, яким ми дихаємо, і конденсує його в питну воду

Спеціальний матеріал ніби "висмоктує" воду з повітря. Журналісти Popular Science порівнюють цей матеріал з сільницею з зернами рису, вкрапленими серед солі. Рис поглинає вологу, зберігаючи сіль в сухому стані. Подібний матеріал і розробили в стартапі Zero Mass Water.

Відео дня

Пристрій виробляє близько п'яти літрів води щодня, при цьому збагачуючи її кальцієм і магнієм. Такої кількості води достатньо на добу для сім'ї з трьох осіб.

Глава Zero Mass Water Коді Фрізен підкреслює, що компанія не збиралася створювати революційний з точки зору технології продукт. Отримання води з повітря — проста процедура, на яку здатний звичайний кондиціонер. Однак Zero Mass Water робить це більш ефективно і не залежить від наявності інфраструктури — пристрій працює виключно від сонячної енергії.

"Будь-хто, хто має кондиціонер, робить воду з повітря. Там немає нічого магічного. Ми просто створюємо панель сонячних батарей, яка виробляє питну воду замість електрики", - підкреслив Фрізен.

Стартап встановив перші тестові установки в Еквадорі, Йордані, Мексиці і США, а в найближчі тижні обладнає панелями будинку в інших країнах. Фрізен згадав історію однієї сім'ї в Еквадорі, яка встановила панель, і вплив, який вона справила на їхню доньку.

"Це докорінно змінило життя цієї маленької дівчинки. У неї раптово з'явилася абсолютно чиста питна вода, за якої не потрібно далеко йти", - розповідає Фрізен.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X