У США створено революційний матеріал – прозоре дерево

17 травня 2016, 11:03
Дослідникам Мерілендського університету вдалося прибрати природне забарвлення дерев'яного бруска і зробити його прозорим. Матеріал, який створили американські вчені, міцніше скла та розкладається краще, ніж пластик

"Ми були здивовані, наскільки прозорим він може бути, - сказав один з авторів розробки Лианбин Ху. – Він відкриває нові можливості та має потенціал, щоб замінити скло і деякі оптичні матеріали".

Відео дня

University of Maryland
University of Maryland Фото:

Для досягнення необхідного ефекту вчені хімічним шляхом видалили лігнін – речовину, яка надає деревині колір. Після цього вони ввели епоксидну смолу, завдяки чому міцність матеріалу збільшилася в кілька разів. Крім міцності новий матеріал має і іншу цінну властивість. За словами Ху, він пропускає більше світла.

Вченим з Меріленда ще належить удосконалювати розробку. Їх методика спрацьовувала лише з невеликими шматками деревини. Найбільший зразок прозорого дерева був розміром приблизно з долоню. Максимальна товщина становила близько сантиметра. Наразі Ху і його колеги працюють над отриманням більш великих зразків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X