У США розробили додаток, яке діагностує рак за допомогою селфі

30 серпня 2017, 09:28
Додаток Biliscreen допомагає діагностувати рак підшлункової залози по фотографії

Новий метод діагностики раку підшлункової залози на основі машинного навчання створили вчені з Університету штату Вашингтон, пише Android Police .

Метод заснований на алгоритмах комп'ютерного зору і засобах машинного навчання. Завдяки їм по фотографіях можна визначити підвищення рівня білірубіну. Цей пігмент викликає пожовтіння шкіри і склери ока. Така зміна кольору білків очей і шкіри є однією з найбільш ранніх ознак деяких видів раку підшлункової залози.

Відео дня

Відзначається, що поточна версія програми вимагає певного освітлення і деяких додаткових аксесуарів, але в майбутньому планується використовувати тільки смартфон. Діагностика раку за допомогою смартфона і спеціальних окулярів вже показала точність в 89,7%. Дослідники сподіваються доопрацювати додаток найближчим часом.

Раніше НВ повідомляло, що американська школярка винайшла додаток для діагностики сліпоти на ранній стадії. 16-річна Кав'я Каппарапа створила додаток на основі штучного інтелекту, яке дозволяє діагностувати пошкодження сітківки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X