У США робот-хірург видалив пухлину краще медиків

18 жовтня 2017, 16:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Інженери Університету Меріленда розробили робота, який здатний робити надрізи більш точно і акуратно, ніж справжні хірурги

Дослідження роботи робота і людей поки проводилося на тканинах свиней, пише BGR.

Робот отримав назву Smart Tissue Autonomous Robot, скорочено STAR. Результати проведеного експерименту були представлені на недавній конференції з робототехніки IROS 2017.

Відео дня


Досліди проводилися на тканинах свиней. Переконавшись, що робот здатний виконувати точні розрізи, доктор Крігер і його колеги виставили робота проти досвідчених хірургів. Їм було поставлено завдання: зробити прямий надріз довжиною 5 см по заздалегідь прокресленій лінії. Оцінки виставлялися на підставі відхилень від лінії і нанесення зайвих пошкоджень. STAR впорався із завданням краще.

"Я дійсно вважаю, що це майбутнє хірургії. Я вважаю, що це станеться спочатку для невеликих підфункцій хірургії, а потім буде все більш складним. Це схоже на автономні автомобілі, де невеликі автономні функції повільно трансформувалися в більш автономні. Я абсолютно довіряю роботам в щодо таких операцій, коли вони повністю випробувані й затверджені", - сказав співавтор дослідження Аксель Крігер, доцент кафедри машинобудування в Університеті штату Меріленд.

Відзначається, що на фінальній стадії експерименту робот вирізав "пухлину" вміщену в свинячий жир. Причому, STAR зробив це краще людини.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X