У Швейцарії створили прототип серця на 3D-принтері

16 липня 2017, 19:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені з вищої технічної школи Цюріха (Швейцарія) створили за допомогою 3D-принтера перше в світі м'яке штучне серце
Naked-science.

"Автори виготовили його методом лиття по виплавлюваних моделях (lost-wax casting): надрукували прес-форму, в яку потім помістили рідкий силікон. Обсяг прототипу склав 679 кубічних сантиметрів, маса - 390 грамів (середні значення - 253 і 332 грами у жінок і чоловіків відповідно). Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу відповідає справжньому: він складається з лівої і правої камер з клапанами, від яких відходять трубки, які відіграють роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен. Перекачування рідини і скорочення забезпечуються повітряними насосами ", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

В рамках випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів в хвилину імплантат пропускав рідину (її в'язкість наближалася до показника крові) зі швидкістю 2,2 літра в хвилину (приблизно вдвічі менше потрібного).

Середній пульсовий тиск в аорті - різниця між систолічним, що "виштовхує", і діастолічним - при цьому досягала 48 міліметрів ртутного стовпа, що узгоджується з цільовим значенням (30-50 міліметрів ртутного стовпа). Таким чином, прототип повністю відтворював роботу справжнього серця.

Але через матеріал він є недовговічним: в умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень - менше години. Проте, за словами авторів, досвід показує на перспективність технології. Найближчим часом вони продовжать вдосконалення методу для продовження терміну служби пристрою.Раніше повідомлялося, що студентка з Британії розробила портативний шостий палець для руки

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X