У Росії виявили кістки динозаврів і мамонтів

7 серпня 2017, 13:56
Палеонтологи знайшли в Краснодарському краї РФ останки динозаврів, а над ними - кістки мамонтів

Знахідки вдалося відкопати в Ачинському районі Красноярського краю в кар'єрі Великий Ілек, повідомляє прес-служба Томського держуніверситету (ТДУ), чиї фахівці зробили відкриття.

Відео дня

Група дослідників під керівництвом Сергія Лещинського виявила невідоме раніше місцезнаходження динозаврової і мамонтової фауни. Були знайдені залишки динозаврів, а над ними - горизонт з кістками мамонтів.

Спочатку вдалося виявити залишки великих травоїдних динозаврів: імовірно, зауроподів і стегозаврів. Потім були знайдені кістки мамонтів, носорогів і хижаків.

"Щодо залишків мамонтової фауни цікаво відзначити, що це, в основному, фрагменти, хоча вони поховані не в воді, а на земній поверхні. Як правило, кістки в таких випадках знаходять вивітреними, але відносно цілими, а тут практично всі зламані. Можливо, тут "попрацювала" і стародавня людина ", - розповідає Сергій Лещинський.

Начальник експедиції зазначає, що вченим доводилося багато копати і одночасно використовувати альпіністське спорядження. Справа в тому, що кар'єр на окремих ділянках являє собою стіни, які загрожують обрушитися в будь-який момент.

Раніше НВ повідомляло, що співробітник Державної природного служби Норвегії виявив в горах останки птиці, що жила 4200 років тому. Завдяки холоду останки птиці добре збереглися. Дослідник з Норвезького університету природних і технічних наук Йорген Росволд повідомив, що знахідка унікальна.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X