У Римі виявили рештки, які приписують святому Петру

12 вересня 2017, 15:57
Кістки, які, ймовірно, належали першому римському Папі - святому Петру - були знайдені випадково в церкви в Римі під час рутинних реставраційних робіт

Мощі святого були знайдені в глиняних горщиках в тисячолітньої церкви Санта-Марія в районі Трастевере на березі Тібру, пише The Telegraph.

Кістки були виявлені, коли працівник підняв велику мармурову плиту біля середньовічного вівтаря церкви, яка була закрита для публіки протягом 35 років через структурні проблеми. Реставратор натрапив на два глиняних горщика римської епохи. Написи на кришках горщиків свідчили про те, що всередині знаходяться фрагменти кісток святого Петра і ще трьох римських пап - Корнелія (помер в 253 р), Калікста (222-223 рр.) І Фелікса (274 г).

Відео дня

"Були два глиняних горщика, на яких були вписані з іменами ранніх пап - Петро, Фелікс, Калікст і Корнелій. Я не археолог, але я відразу зрозумів, що вони були дуже старими. Дивлячись на них, я відчував себе дуже емоційно", - визнається диякон церкви, Массіміліано Флоріді.

Фрагменти кісток передали для аналізу ДНК і подальшого вивчення Вікаріату Риму. Їх опечатали і зіставляти із зразками, чия належність вже була встановлена. Якщо справжність реліквій святого Петра підтвердиться, фрагменти будуть перенесені в Ватиканську базиліку.

"Ми чекаємо докладного дослідження, яке буде незабаром зроблено. Порівняння ДНК між цими кістками і тими, які вже є у Ватикані, могло б пролити світло на це питання", - додав Массіміліано Флоріді.

Флоріді має на увазі кістки, які були знайдені в підземеллях базиліки святого Петра у Ватикані в середині минулого століття. Вони належали чоловікові, який помер у віці близько 60 років в першому столітті нашої ери. У 1968 році Папа Павло VI заявив, що вони належать святому Петру.

Згідно з легендою, Святий Петро був розп'ятий в Римі на хресті близько 67 року нашої ери. Його останки були поховані в могилі на Ватиканському пагорбі, де згодом римський імператор Костянтин побудував церкву.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X