У пустелі Невади виявили скам'янілості хижої риби

28 липня 2017, 07:03
Палеонтологи виявили в штаті Невада скам'янілості хижака, який плавав у цих місцях 250 мільйонів років тому

Розмір хижої риби виду Birgeria americana досягав 1,8 метра, повідомляє сайт Кембриджського Університету .

Група американських і швейцарських палеонтологів передбачає, що саме такі риби домінували в морях в період після так званого Масового пермського вимирання. Тоді всього за 60 тисяч років зникло 96 відсотків видів морських тварин, близько 73 відсотків видів наземних хребетних і близько 83 відсотків видів комах.

Відео дня

Але недавнє відкриття показує, що рибам роду Birgeria вдалося вижити. Вчені вважають, що види цього роду полювали, як великі білі акули, кусаючи свою жертву, перш, ніж проковтнути цілою.

"Це дивовижна знахідка. Перед нами - одні з найбільш повно збережених зупинку хребетного цього періоду, коли-небудь знайдені в США. Знахідка зі штату Невада показує, що попередні інтерпретації древніх біотичних криз і їх зв'язків з глобальними змінами були занадто спрощеними", - підкреслив провідний автор дослідження Карло Романо.

Вчені вважали, що верхні і нижні харчові ланки харчового ланцюга найбільш постраждали від масового вимирання, але останнє відкриття передбачає, що великі хижаки виявилися здатні пережити катастрофу. Можливо, це пов'язано з тим, що екваторіальна море було холодніше, ніж передбачалися раніше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X