У православному монастирі знайшли унікальні ісламські рукописи

21 вересня 2017, 07:06
Команда з Університету Кувейту виявила рідкісні арабські рукописи в грецькому монастирі на горі Афон

Судячи з усього, манускрипти відносяться до перших століть становлення ісламу, пише Greek Reporter.

"Знайдені рукописи відносяться до золотого віку ісламу, тобто до VIII-XIII століть. Вони охоплюють різні теми, пов'язані з щоденними подіями, науковими спостереженнями, релігійними справами і так далі", - розповів координатор розкопок, доктор Абдулхаді аль-Аджмі.

Відео дня

Абдулхаді аль-Аджмі вважає, що нові відкриття стануть важливим орієнтиром для тих вчених, які буде займатися історією зв'язків Греції з арабами і мусульманами. Справа в тому, що поки неясно, як унікальні манускрипти потрапили на Афон.

В інтерв'ю кувейтському інформаційному агентству Куна аль-Аджмі зазначив, що одним з найскладніших етапів було отримання дозволу на пошуки як з боку грецької влади, так і з боку релігійних керівників гори Афон.

Раніше НВ повідомляло, що завдяки аналізу древнього індійського манускрипту британські вчені виявили найдавніше позначення нуля. Старовинний документ з берести знайшли ще в 1881 році на території сучасного Пакистану. Манускрипт містить 70 сторінок і вважається одним з найдавніших документів в історії індійської і світової математики.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X